0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

S alebo bez cumlíka? Večná dilema… Tak ako sú deti rôzne a individuálne vo svojom vývoji, povahe a potrebách, tak je to aj pri potrebe používania cumlíka. Pre niektoré detičky je cumlík doslova nevyhnutný, iné sa zaobídu bez neho a niektoré ho dokonca napriek všemožnému úsiliu rodičov jednoducho odmietajú.

Niektoré bábätká majú silne vyvinutý sací reflex a satie je to, čo potrebujú na upokojenie. A práve cumlíky sú prostriedkom na uspokojenie sacieho reflexu v dobe, keď dieťatko nie je prisaté k prsníku. Podľa nejednej štúdie môže byť cumlík jedným z preventívnych opatrení proti SIDS (syndrómu náhleho úmrtia kojencov). Cumlík má tiež ďalšiu výhodu v tom, že dieťatko od neho môžete odnaučiť ľahšie ako od cmúľania pršteka, ktoré môže navyše spôsobiť deformity chrupu.

Dnešné moderné mamičky hľadajú aj také cumlíky, ktoré bábätku ladia s oblečením, s topánočkami alebo s kočíkom. Jednoduché, štýlové, navrhnuté a vyrábané v Dánsku, také sú cumlíky BIBS.  Ich minimalistický škandinávsky dizajn, kvalita a široké farebné prevedenie sú pre cumlíky BIBS typické. BIBS dobývajú celý svet. 🙂

Okrem jedinečného dizajnu dbá značka na to, aby boli cumlíky BIBS zdravotne nezávadné a napomáhali prirodzenému vývoju detí. 

Guľatý tvar cumlíka BIBS (tvar čerešne) je pre bábätká najprirodzenejší, upokojuje a podporuje ich sací reflex. Vďaka vzduchovému ventilu dieťa cumlík ľahko stláča a formuje v ústach, čím je zachovaný prirodzený vývin podnebia, zubov a ďasien detí. Sacia časť je vyrobená zo 100%-ného prírodného kaučuku, ktorý je mimoriadne pružný a mäkký zároveň, odolný proti vytvoreniu trhlín a odštiepeniu malých kúskov. Ostatné časti (krúžok a karička) sú vyrobené zo zdravotne nezávadného polypropylénu (PP). Cumlík je navrhnutý tak, aby nedráždil citlivú pokožku bábätka. Okrúhly krúžok s vetracími otvormi má klenutý tvar, aby sa čo najmenej dotýkal pokožky okolo úst. Tým je zabezpečená cirkulácia vzduchu medzi cumlíkom a pokožkou bábätka a nevznikajú podráždenia.

Úprimne… lepší , premyslenejší a prirodzenejší cumlík nepoznáme. A potvrdzujú nám to aj reakcie zákazníkov, ktorí vyskúšali mnoho značiek, kým objavili cumlíky BIBS, ktoré ako jediné dieťatko nakoniec prijalo.

V ponuke na e-shope máme cumlíky BIBS v 2 veľkostiach a viac ako 20 farebných kombináciách. Už len si vybrať 😉