0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

O problémovom cestovaní s deťmi som tu už písala aj s tipmi na jednoduché slovné hry (článok tu). Mám však pre Vás ďalšiu našu obľúbenú činnosť na prekonávanie podobných “kritických” situácií, ktorá naše deti baví stále a dookola a dokážu pri nej zabudnúť na ten ukrutneeeeeee pomalyyyyy sa vlečúci čas. Je to Bingo – výborná, nenáročná, pozornosť a sústredenie rozvíjajúca hra, kdekoľvek a kedykoľvek. Stačí pero a papier a pripravíte si ju ľahko aj sami. Alebo si stiahnite a vytlačte naše Travel Bingo – určené špeciálne na cestovanie. Stačí kliknuť na odkaz “Download” uvedený pod obrázkom. Pripravili sme pre Vás hneď 4 varianty, aby sa mohli do hry zapojiť až 4 osoby.

Prvé 2 varianty:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [498.92 KB]

Ďalšie 2 varianty:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [505.60 KB]

Tip 1: Nakreslite si svoje vlastné Bingo na ľubovolnú tému a pre konkrétnu situáciu, kedy potrebujete dieťa zabaviť (čakanie v reštaurácii, v čakárni, nuda doma a pozeranie z okna, nakupovanie v potravinách,…) a použite obrazky vecí, ktoré sa v danom priestore/situácii vyskytujú.

Tip 2: Ak potrebujete deti zamestnať na dlhšiu dobu, zmeňte pravidlá – vyhráva ten, kto nájde úplne všetky veci nakreslené v tabuľke.

Tip 3: Veľkosť tabuľky a počet políčok prispôsobte veku a požadovanej náročnosti. Najmenším stačia 3×3 obrázky a pre starších môžete pripraviť aj 6×6 obrázkov alebo viac.

Nezabudnite si zobrať do auta aj perá alebo pastelky.

Šťastnú cestu!