0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

pavucinaPrší? Nedá sa ísť vyblázniť von? Alebo deti musia byť doma kvôli chorobe? Toto je jedna z najobľúbenejších hier u nás doma, keď už deti nevedia, čo s energiou a potrebujú vybiť baterky. A na prípravu stačí jedna jediná pomôcka – maliarska páska.

Postup:
  1. Na zárubňu dverí vytvoríme nalepovaním maliarskej pásky vzor pavučiny. Lepiaca časť pásky smeruje tam, odkiaľ budú deti hádzať. Je dôležité všetky konce poriadne prilepiť k zárubni, aby sa neodliepali, keď do pavučiny hodíte papierovú guličku. Čím viac kúskov pásky použijete, tým bude pavučina hustejšia a tým jednoduchšie sa bude deťom triafať. Prispôsobte hustotu a náročnosť veku detí.
  2. Vytvorte guličky pokrčením papiera (použite staré noviny, časopisy, letáky). Tu je dôležité odskúšať lepivosť pásky na pavučine. Ak sa guličky nepriliepajú dobre, vytvorte menšie a ľahšie guličky, alebo vyskúšajte iný materiál, napr. vatové guličky, alebo guličky zo samotnej maliarskej pásky, tie sa budú priliepať určite dokonale. Namotajte pásku do tvaru guličky tak, že jej lepiaca časť bude na vrchu guličky.

pavucina2

Tip 1: Guličiek pripravte viac, nemusíte tak po každom trafení pomáhať deťom odliepať guličku z pavučiny a deti sa dlhšie zahrajú samé.

Tip 2: Pozor pri odliepaní guličiek z pavučiny, aby ste ju neroztrhli.

Tip 3: Môžete na pavučinu nalepiť aj papierového pavúka, ktorého nakreslia deti. Kto hodí guličku najbližšie k pavúkovi vyhráva.