0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

hadzanie loptickou1Zaručená zábava na dlhší čas. Vyrobte si s deťmi vlastný terč na hádzanie loptičkou. Nepotrebujete k tomu nič, čo doma bežne nenájdete a deti si môžu rozvíjať okrem kreativity a motorických schopností pri kreslení a strihaní, aj svoje pohybové schopnosti.

Potrebujeme:
  • veľký papier (baliaci papier, alebo si môžete zlepiť viac papierov dokopy)
  • farbičky
  • nožnice
  • loptičky (dostatočne ľahké, aby papier neroztrhali, napr. pinpongové, alebo penové, alebo ich vyrobte pokrčením papiera do guličky)
  • voľný priestor na zavesenie (napr. zárubňa dverí)
Postup:
  1. Nakreslite na papier motívy (môžete sa držať jednej témy, napr. zvieratá, šport, ovocie, čísla,… tak aby sa deti pri tom aj niečo nové naučili). Nechajte dostatočne veľký priestor na vystrihnutie dier, čím menšie deti, tým väčšie diery. Ak by sa im vôbec nedarilo trafiť, hra ich rýchlo omrzí.
  2. Vystrihnite diery.
  3. Prilepte najlepšie lepiacou páskou do voľného priestoru, napr. na zárubňu dverí.

Hotovo…

Tip 1: Triafať do dier môžete aj lietadielkom, ktoré poskladáte z papiera.

Tip 2: Urobte si súťaž. Diery ohodnoťte bodmi a zapisujte body, ktoré každé dieťa trafí.

Tip3: Pre rôzne vekové úrovne môžete určiť rôzne vzdialenosti, z ktorých sa triafa, tak aby menšie deti mohli triafať z bližšej vzdialenosti.

Tip4: Ak nemáte voľný priestor na zavesenie terča, alebo sa deťom hádzanie už zunovalo, malou obmenou može byť to, ak prilepíte terč na podlahu a namiesto loptičky použijete napr. ponožku naplnenú hrsťou sušenej fazule (neodkotúľa sa preč z terča).

Tip5: Niečo podobné môžete vyrobiť aj pre hru vonku, len namiesto papiera použite napr. gumený obrus, alebo sprchový záves a kresliť musíte nezmývateľnou farbou napr. akrylovou. Zaveste medzi stromy a zabaví sa celá ulica 🙂

vyrobte si vlastny terc