0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

Prichádza Halloween a u Vás doma už máte vyrezanú tekvicu na každom okne? Niektorá sa Vám podarila vyrezať iná zas nie? Nevyhadzujte tie nevydarené a urobte z nich Vašim drobcom chutné príkrmy, kašičky alebo desiatu. Tekvica je doménou jesennej kuchyne. Je nielen výživná, ale dajú sa z nej pripraviť skvelé recepty pre vaše detičky.

Plody tekvice sú ľahko stráviteľné, obsahujú škrob a pektín a majú minimálny obsah bielkovín. Jej dužina je bohatá na vitamíny a karotén. Tvorí ju takmer samá voda, preto pôsobí močopudne. Obsahuje veľa vlákniny, dokáže absorbovať jedovaté látky z čreva, preto priaznivo pôsobí na tráviaci trakt a celkovú detoxikáciu. Najväčšie bohatstvo sa ukrýva v semienkach. Sú zdrojom železa, zinku, draslíka, selénu, mangánu a nenasýtených mastných kyselín.

Baby mrkva, kukurica a tekvica

1 1/2 hrnčeka nakrájanej mrkvy

1/4 hrnčeka kukurice

1/4 hrnčeka tekvice, nakrájaná, ošúpaná

2 dcl vody

Do hrnca si pripravíme 2 dcl vody a necháme zovrieť. Nakrájanú mrkvu a kúsky tekvice vložíme do naparovacieho koša a necháme naparovať 7 minút. Potom pridáme kukuricu a ešte naparujeme 3 minúty. Po uvarení necháme zeleninku vychladnúť a následne všetko zmixujeme. Pyré mixujeme kým nebude jemné. Ak je príliš husté, môžete pridať mlieko, alebo vodu, v ktorej sme zeleninku naparovali.

Pyré môžete aj veľmi jednoducho skladovať v chladničke alebo mrazničke v kapsičkách SqueasyGear alebo Zebra&Me. Tieto kapsičky sú veľmi praktické a šikovné. So Squeasy Snacker si môžu deti kdekoľvek pochutnávať na domácom ovocnom pyré, smoothie, kaši, jogurte, pudingu či obľúbených nápojoch. Cez široký otvor sa kapsička dá jednoducho naplniť aj vyčistiť. Vďaka membráne proti rozliatiu je obsah v bezpečí aj u tých najneposednejších šibalov.

Dobrú chuť drobcom a pekný Halloween 🙂