0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

masazne trickoChlapi to majú ľahké, kvety to istia a vždy aj potešia. Určite viac ako by chlapov potešili ponožky či kravata. Tak som na jedny Vianoce našla na internete takýto nápaditý nápad – “masážne” tričko pre ocka. Doma pokreslené tričko, ktoré slúži ako dráha pre jazdenie s autíčkami. Dalo by sa povedať, že je to 3 v 1. Po 1. darček pre tatinka, po 2. bonus vo forme masáže a po 3. originálna hračka pre deti. Taká dráha, ktorá chodí všade s Vami, takú v hračkárstve nekúpite 🙂

Potrebujeme:

  • tričko svetlej farby (ideálne vypraté, lepšie chytí a dlhšie udrží farbu)
  • fixky na textil
Postup:
  1. Dôležité je vložiť do vnútra trička ochrannú vrstvu, aby farby neprešli až na predný diel. Môžete tričko natiahnúť napr. na kartón, kde sa dá aj upevniť/uchytiť špendlíkmi a nebude sa pri kreslení posúvať a krčiť.
  2. Nakreslite základnú mapu ciest a križovatiek a potom môžu deti dokresliť stromy, domy, semafory, dopravné značky, prechody pre chodcov a pod.
  3. Neperte ihneď po nakreslení, aby sa farba stihla dostať do vlákna.

Tip 1: Ak nemáte farby na textil, môžete použiť aj obyčajné permanentné fixky, ale treba počítať s tým, že sa rýchlejšie vyperú.

Tip 2: My sme kúpili fixky, do ktorých sa dalo aj fúkať a robili pekný tieňovaný efekt.

Tip 3: Nakresliť môžete deťom dobre známe objekty, napr. dom starých rodičov, škôlku, kúpalisko alebo ihrisko, kde radi chodia. Cez chrbát môže prechádzať aj železnica, alebo rieka s mostom.

Tip 4: Na ďalší sviatok môžete ockovi podarovať pokračovanie – masáž sedacích svalov v podobe pokreslených treniek 🙂