0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

tekvica z balona

Hoci sme v našej rodine Halloween nikdy neoslavovali ani si ho nijak nepripomínali, odkedy máme deti, vyrezávané tekvice k tomuto obdobiu roka jednoducho patria. Nevnímame ich ako súčasť halloweenu, sú pre nás symbolom chladnej jesene, pestrej farebnej prírody, zberu poslednej úrody zo záhradky,… a v neposlednom rade príležitosťou niečo si spolu s deťmi vytvoriť a zabaviť sa.

Tento rok sa však žiadne naháňanie za čo najväčšou tekvicou nekonalo. My sme si totiž nafúkli svoju vlastnú. Áno… nafúkli! A potom oblepili a namaľovali. A tešili sme sa z toho viac ako z tej klasickej vyrezávanej. Skúste tiež:

Potrebujeme:

  • balón
  • tenkú lepiacu pásku
  • lepidlo (na papier aj umelú hmotu)
  • papier (môže byť aj starý novinový)
  • vodové alebo temperové farby, štetec
tekvica z balona potreby
Postup:
  1. Balón nafúknite len jemne, aby zostal dostatočne mäkký, nie celkom napnutý. Dobre ho zaviažte, aby vzduch neunikal ani trošku.
  2. Lepiacou páskou ho obliepajte tak, že páska balón “škrtí” a rozdeľuje ho tak na viac častí, najprv na polovicu, potom na štvrtiny a potom na osminy (viď obrázok dole).
  3. Papier alebo noviny potrhajte na malé kúsky a obliepajte nimi balón. Pokryte ho celý a nakoniec navrch prilepte skrútený šúlok z papiera, čím vytvoríte stopku tekvice.
  4. Keď lepidlo a papier zaschnú, celú tekvicu namaľujte na oranžovo, stopku na zeleno alebo hnedo. Môžete (ale nemusíte) dokresliť aj tvár.

tekvica z balona 1

tekvica z balona 2

tekvica z balona 3

Tip 1: Na prekrytie tlače na novinovom papieri je potrebná kvalitná hustá farba. Preto ak používate vodovky (tie sú redšie), olepte balón radšej čistým papierom.