0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

obal na kreslenie detailNaše deti milujú kreslenie. Kreslili by všade, všetko, všetkým a na všetko. Pastelky sa stali neodmysliteľnou súčasťou mojej kabelky. Už som uvažovala, že si na ne kúpim peračník 🙂 Keď som na internete natrafila na skvelý “recycle” projekt. Obal na kreslenie z DVD. Odkladanie pasteliek, klip, ktorý drží papier, tvrdá podložka, malé, spratné, no jednoducho pre výtvarné bláznenie detí vonku, na návšteve, v čakárni, na cestách, všade mimo domov ale aj tam… ideálne.

Potrebujeme:

 • starý DVD obal (ten hrubší)
 • 2 ks látky (môžu byť aj iné vzory)
 • kartón o rozmere cca 12,1 x 18,2 cm (nie príliš hrubý, aby sa obal dal zavrieť)
 • papier (viac listov nastrihaných na rovnaké rozmery ako kartón)
 • papier, nálepky, plagátik (čokoľvek, čo vložíte za hornú fóliu obalu ako prezentačný obrázok)
 • lepidlo na textil/papier resp. aj obojstrannú pásku
 • nožík, nožnice

obal na kreslenie potreby

Postup:
 1. Asi najhoršia časť práce je odstránenie / odrezanie tej časti, kde sa zakladá DVD disk. Je potrebné ju odrezať, pretože je vyvýšená a pastelky by sa nám do obalu inak nedali zavrieť. Odrežte ju pekne dookola malým ostrým nožíkom. Opatrne. A deti od tohto ruky preč!
 2. Vezmeme kartón o rozmere vnútornej strany DVD obalu cca 12,1 x 18,2cm (pôjde tam, kde sme vyrezali dieru). Kartón obalíme látkou a na zadnej strane prilepíme, aby látka zostala na mieste. Z ďalšej látky urobíme vrecúško a tiež prilepíme ku kartónu na zadnej strane. Je lepšie, keď je látka tenšia, inak sa nám vzadu naskladá veľa vrstiev a celé to je prihrubé do obalu. Je jedno ako to prilepenie látky bude vzadu vyzerať, kľudne prebytočné kusy poobstrihujte, aby nezavadzali. Kartón oblepený látkou sa musí zmestiť do vnútra obalu.
 3. Obalený kartón prilepíme do obalu tam, kde je vyrezaná diera. Pozor, sú tam také výčnelky, ktorými sa pri zatváraní obalu zapne jedna strana k druhej, tie nesmiete prekryť. Môžete skúsiť nejaké silné lepidlo, nám ale nedržalo žiadne a vyriešila to až hrubšia obojstranná lepiaca páska.
 4. Vložíme do vrecúška pastelky a na druhú stranu obalu za klipy, ktoré sú na obale, zasunieme čistý papier.
 5. Vyrobte pekný obal, ktorý zasunieme za vrchnú fóliu.

obal na kreslenie postup

Z tohto nášho výtvoru mali deti obrovskú radosť a museli sme hneď vyrobiť aj druhý obal, lebo s týmto sa predsa nemožno deliť 🙂

obal na kreslenie zvonku