0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

1. pretože prírodné hračky sú vyrábané z obnoviteľných zdrojov, nie z ropy

Jedným z obnoviteľných zdrojov je kaučukový strom „Hevea“,ktorý je výnimočný a pre prírodu veľmi prínosný. Spotrebuje škodlivé CO2 a zároveň produkuje hodnotnú surovinu – bielu miazgu (latex), z ktorej sa vyrába prírodná guma.

2. pretože prírodné materiály sú na dotyk príjemnejšie, teplé, plné energie z prírody

Prírodná guma vyrobená z miazgy kaučukového stromu Hevea je pravidelne odoberaná tak, aby strom netrpel, šetrne a udržateľne. Je to ekologický v prírode rozložiteľný materiál, bezpečný aj pre tie najmenšie bábätká. Deti obľubujú špecifickú príjemnú vôňu a chuť prírodnej gumy.

3. pretože sú v prírode rozložiteľné a neznečisťujú planétu

Tvorcovia prírodných hračiek si zakladajú na úcte k životnému prostrediu, jeho rešpektovanie a uvedomenie si dôležitosti takéhoto správania. Je veľmi dôležité starať sa o prostredie našej planéty, ktorú pripravujeme pre budúce generácie. Musíme sa po všetkých stránkach snažiť robiť svet lepším pre naše deti.

prírodné hračky

4. pretože BPA spôsobuje závažné zdravotné problémy a EÚ nezakazuje BPA v plastových hračkách

BPA alebo bisfenol A je chemická látka používaná v polykarbonátových plastoch, ktorá má škodlivé účinky na zdravie. Keď sa BPA dostane do ľudského tela, naruší krehkú hormonálnu rovnováhu. Správa sa podobne ako estrogén, preto by si mali dať veľký pozor tehotné ženy. Už len malé množstvo BPA prítomné v organizme môže poškodiť zdravý vývoj plodu.

5. pretože obsah nebezpečných ftalátov v plastoch je jedným z najčastejších dôvodov stiahnutia hračiek z trhu 

Do hračiek sa ftaláty pridávajú na zmäkčenie plastu, aby boli ohybnejšie a mäkšie. Priveľa ich výskytu má súvislosť so vznikom astmy u detí, u chlapcov už v ranom veku poškodzuje vývin reprodukčných funkcií a v neskoršom veku môže zodpovedať za neplodnosť.