0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

klucenka na klucochNarodeniny, meniny, Vianoce, svatby, maturity, promócie, výročia, deň matiek, otcov,… k tomu veľká rodina a Vy riešite darček pomaly každý týždeň. Chceli by ste, aby bol každý jeden pekný, originálny, osobný, praktický a nie príliš drahý. No aby to nebolo málo zložité, tak už nie je čas na shopping, pretože popri deťoch sa všetko rieši na poslednú chvíľu, všakže? My Vás zachránime 🙂 Teda náš tip na prívesok na kľúče Vás zachráni… U nás sa stretol s veľkým nadšením z každej strany, tak veríme, že poteší aj ďalších oslávencov.

Potrebujeme:

 • papier (ideálne tvrdý, aby obrázky z jednej strany nepresvitali na druhú)
 • pastelky
 • nožnice
 • dierovač na papier
 • priesvitná lepiaca páska (dostatočne široká)
 • krúžok na kľúče
 • niečo nepovinné navyše – cvoky na spevnenie dierky v prívesku
klucenka potreby
Postup:
 1. Deti nakreslia malý obrázok, alebo použite už hotovú kresbu a vystrihnite z nej malý objekt (srdiečko, kvietok, dom, autíčko, postavu, slnko, alebo čokoľvek, čo obdarovaného poteší)
 2. Teraz je potrebné nakresliť rovnaký alebo podobný obrázok aj na druhú stranu. Buď obrázok vystrihnite a deti nakreslia druhý na už vystrihnutú časť, alebo im len načrtnite čiaru ako budete strihať, aby sa s kresbou trafili na správne miesto. Čiaru kreslite a strihajte cca 3mm okolo obrázka, tak aby tam zostal malý biely okraj. Strihajú sa tak ľahšie aj zložitejšie kresby a pekne to vyzerá.
 3. Hotový vystrihnutý obrázok nalepte jednou stranou na priesvitnú lepiacu pásku a druhú stranu prilepte ďalším kúskom pásky. Dobre spolu zlepte kraje okolo obrázka a zvyšnú časť pásky odstrihnite. Nestrihajte priamo popri papieri, opäť nechajte cca 3mm zlepenej pásky okolo, inak by sa Vám prívesok začal rozliepať.
 4. Do prívesku urobte dierovačom dierku (môžete aj vystrihnúť malými nožnicami).
 5. Ak chcete dierku spevniť, môžete na jej miesto nabiť cvoky.
 6. Navlečte krúžok a zaveste na kľúče.

klucenka postup

Tip 1: Na jednu stranu prívesku môžete obdarovanému aj niečo milé napísať.

Tip 2: Čím pevnejšiu lepiacu pásku použijte, tým kvalitnejší a odolnejší bude prívesok.

klucenka v zamke