0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

avokado hruska kiwi pyre

Avokádo je priam zázračná potravina pre deti. Mali by sme ho zaradiť do ich jedálnička pravidelne. Do malého bruška sa tak naraz dostane veľa cenných živín, zdravých tukov, ktoré sú dôležité pre vývoj mozgu, vitamínov A, C, E, B1, B2 a hlavne B6, veľa draslíka a kyseliny listovej. Ideálne na prípravu pyré, ktorému dodá hladkú krémovú konzistenciu. V spojení s iným sladkým ovocím je to jednoducho mňamka. Hruška dodá tejto kombinácii príjemnú sladkú chuť a kiwi pyré osvieži.

Potrebujeme:

  • 1/4 avokáda (Musí byť zrelé a mäkké. Môžete kúpiť aj tvrdé, ale nechajte ho dozrieť pri izbovej teplote zabalené do papierového vrecka. Môže to trvať pár dní.)
  • 1/2 sladkej hrušky
  • 1 kiwi
Postup:
  1. Rozkrojte avokádo na 1/4 a šupku odstránte len z jednej 1/4. Zvyšné uskladníte na neskôr a šupka ho chráni.
  2. Pridajte hrušku bez kôstiek a ošúpané kiwi.
  3. Spolu zmixujte na požadovanú konzistenciu.

Tip 1: Niektorým deťom môžu v pyré prekážať rozmixované kiwi zrniečka, v tom prípade túto časť kiwi vykrojte, alebo nahraďte kiwi iným ovocím.

Tip 2: Môžete pridať aj pár kvapiek citróna, ktorý zabráni oxidácii a hnednutiu avokáda.

Tip 3: Zvyšné avokádo uskladnite v chladničke, nezabudnite celú plochu rezu pokvapkať citrónovou šťavou.

Tip 4: Ak kupujete už mäkké avokádo, odlupnite zvyšok stopky, ktorá je na vrchu a pozrite sa, či je pod ňou avokádo pekné svetlé. Ak by bola dužina v malej dierke hnedá, avokádo je pravdepodobne prezreté alebo nahnité.

Tip 5: Deťom pyré môžete podávať aj v praktickej kapsičke na opakované použitie Zebra&Me, ktorú nájdete v našom e-shope.

Pyré môžete skladovať 2 dni v chladničke alebo 2 mesiace v mrazničke. Vďaka avokádu môže pri skladovaní mierne zhnednúť. Pridajte citrónovú šťavu, aby ste túto zmenu farby minimalizovali a zmrazte čo najskôr po zmixovaní.

Podávajte len deťom, ktoré už majú v jedálničku zaradené aj citrusy. Pre mladšie deti vynechajte kiwi a citrónovú šťavu.

avokado hruska kiwi pyre

Tento recept je uverejnený so súhlasom autorky – Michele Olivier – www.babyfoode.com