0911 545 321 (po-pi 7:30 - 16:00 hod) info@sdetmi.sk

skakanie skolky

Dávnejšie som si kúpila domov podložku na cvičenie (karimatku), aby som dala do formy svoje popôrodné bruško, no keď večer (presnejšie neskoro v noci) padám do postele po únavnom dni, iba sa na ňu s výčitkami pozriem a zvíťazí zdravý rozum a spánok. Odvtedy sa nám tu len povaľuje, zavadzia a zapadá prachom…

Pred pár dňami som sa rozhodla, že ju využijem. Teda nie ani tak ja, mne stále zostáva zdravý rozum a aj popôrodné bruško :). Ale moji malí gumkáči, ktorí zo mňa tú energiu cez deň vysávajú, ju tej karimatke radi odovzdajú za mňa. Napríklad na takejto domácej školke na skákanie. Výborná indoor pohybová aktivita na upršané dni, príprava rýchla, nenáročná a lacná. Karimatka navyše pôsobí ako tlmič nárazov na podlahu, za čo budú vďačné nie len kĺbiky detí, ale aj susedia pod Vami.

Potrebujeme:

  • podložku na cvičenie – karimatku (Musí mať protišmykovú úpravu, aby nedošlo k úrazu. Ak nemáte karimatku, môžete použiť aj mäkký koberec, alebo aj samotnú podlahu v kombinácii s protišmykovými ponožkami)
  • maliarsku pásku (ľahko sa odliepa)
  • niečo na hádzanie
Postup:
  1. Na karimatku nalepte vzor škôlky.
  2. Na hádzanie si vyrobte niečo, čo sa nebude gúlať preč (napr. “ponožkové vrecúško” – do ponožky nasypte niečo sypké, napr. sušenú fazuľu a hore urobte uzol).
Pravidlá:

Dieťa hádže na prvé políčko v poradí. Po hodení skáče cez celú školku, no políčko, na ktorom je hodený predmet, musí preskočiť. Na konci školky sa skokom otočí a skáče späť. Pred políčkom, kde je predmet zastane, zodvihne ho a skáče až do konca. Pokračuje hodením na druhé políčko a postupuje rovnako, až kým nepreskáče celú školku. Ak sa netrafí pri hádzaní, alebo spraví chybu pri skákaní, pokračuje ďalšie dieťa. Striedajú sa dovtedy, kým niekto neprejde celú hru.

Tip: Hru môžete obmieňať, skákať najprv na pravej nohe, potom na ľavej, nakoniec znožmo,  alebo skákať ako žabka v podrepe a s rukami na zemi.